Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Maria Arancha

LETNÍ POSTAVA ZAČÍNÁ PŘÍSTUPEM

Abyste byli na léto fit, je důležité nejen v létě dobře jíst a myslet na zdravý pohyb. Jde spíše o rovnováhu každodenního života, a to ještě před létem. Ale samozřejmě, zvláště na horké letní dny máme pro začátek pár užitečných tipů. 

Holistický přístup

Být v létě fit neznamená jen jíst hodně vitamínů, být aktivní, hodně pít nebo mít správný přístup. Ne, je to kombinace toho všeho.

Přístup

„V co mysl věří, toho tělo dosáhne.“ Správné nastavení mysli je důležité, bez cílů a pozitivní mysli můžeme dlouhodobě ve svém životě jen stěží něco změnit. Otázka, kterou bychom si měli položit, zní: Jsme připraveni cítit se lépe, vitálněji a silněji? Jsme připraveni udělat něco pro své tělo? Důležité je zmínit, že to neznamená úplně se zbavit všeho nezdravého. Automaticky se stává, že se správným přístupem se zapojíte do zdravého holistického životního stylu a výmluv najednou samo ubývá.

Být v létě fit neznamená jen jíst hodně vitamínů, být aktivní, hodně pít nebo mít správný přístup. Ne, je to kombinace toho všeho.

Denní rutina

 

Najděte si čas na svou oblíbenou aktivitu! Pro některé z vás to může být brzy ráno, pro jiné pozdě po práci. Překonejte své „slabší já“ a udělejte radikální změnu, držte se toho, co jste si stanovili, že dosáhnete. Dobré je, že když budete aktivní, vždycky se budete cítit o něco lépe – slibujeme.

Výživa

Jídlo a pití je naprostým základem, a proto má velký vliv na naši energii, náladu a pohodu. Vyvážená a výživná strava poskytuje tělu mnoho nezbytných vitamínů a minerálů. Zkuste už začít svůj den zdravou snídaní a místo dezertu si po obědě, odpoledne nebo k večeru dopřejte zdravý lahodný raw džus. Skvěle se hodí i jako osvěžení po sportu či jiné aktivitě, dodá tělu přesně ty živiny důležité pro regeneraci, a navíc je super osvěžující.

Hodně syrové?

Protože vitamíny, minerály a vláknina se zahříváním nezachovávají, ale zabíjejí. Pro nastartování, aktivaci imunitního systému a dodání důležitých živin tělu si také můžete dopřát 3denní šťávovou kúru. Určitě budete mít více energie a vaše pokožka, vlasy a nehty budou dlouhodobě zdravější. Buďte aktivní a sportujte. Najděte si sport, který vás dělá šťastnými. Nezáleží na tom, co rádi dělají ostatní, najděte si vlastní aktivitu, která vás naplňuje. V ideálním případě je to rovnováha síly, úspěchu a naplnění. Například mix jógy, běhu, chůze, plavání a cvičení. Malý tip - s přáteli je to vždy jednodušší. Není důležité se cvičením vždy úplně vyčerpat. Také stačí začít pomalu a držet se v nízkém tepovém rozsahu, začít být jakkoliv aktivní je velmi dobrý základ, na kterém se dá stavět.


Cítit se v létě fit s Urban Monkey.

Popadněte Urban Monkey!

Pocity

Určitě se budete cítit silnější, zdravější, víc v pohodě a sebevědomější a samozřejmě to z vás budete také vyzařovat. Jsme zvědaví, kdy dostanete první kompliment a budete se cítit v top letní formě.

 

Všeho s mírou

 

Je důležité, abyste si našli rutinu pro každodenní život a abyste ji dlouhodobě zvládali. Nevěříme v extrémní sporty ani v rychlé nadchnutí a následné opomenutí. V takových případech snadno upadnete zpět do starých zajetých kolejí. Bavte se, buďte hrdí na to, čeho jste dosáhli a uvidíte, že se toto léto budete určitě cítit fit.

Alexandra Volkmar, příspěvek Urban Monkey

Alexandra miluje sport, kterým žije, je úplné energické dělo. Už odmala byla její žízeň po dobrodružství téměř nesnesitelná a bylo pro ni snadné přesvědčit ostatní k jejím aktivitám. Dnes je aktivní běžkyní a kapitánkou Adidas Runners (jedna z největších běžeckých komunit na světě), jejím cílem není být nejkrásnější, nejrychlejší a nejlepší, ale inspirovat ostatní k aktivitě, k lásce ke svému tělu i k sebe sama.

Mezi její projekty patří četné maratony nebo půlmaratony – proto ráda cestuje i do zahraničí jak do Tel-Aviv, Atén nebo Paříže. Kromě toho ráda překračuje osobní hranice ve svých různých ultramaratonských projektech, jako je GR221 na Mallorce s více než 140 km při spaní v houpací síti nebo Karvendelmarsch s 52 km. I trailový běh s občerstvením v místním jezeře v okolí Mnichova nebo každodenní návštěva řeky Eisbach je pro Alex nepostradatelný.

Ale nejdůležitější je, že můžete sdílet své vášně. Co když se dostanete na nejvyšší vrchol nebo zaběhnete svůj nový nejlepší čas, když jste sami. Alex obvykle cestuje se skupinou přátel a běh už není individuální, ale týmový sport.

Vyrostla v Norimberku na malé farmě, takže vždy měla zdravou a vyváženou stravu. Velká ovocná a zeleninová zahrada, vlastní vejce, to vše začala naplno oceňovat až poté, co se odstěhovala do velkých měst.

Má malou dcerku, takže být aktivní a zdravě se stravovat je pro ni nyní také důležité. Momentálně má běžeckou pauzu, ale i tak je každý den velmi aktivní. Existuje spousta příležitostí, jak zůstat fit, dělat jógu, jít na procházku, projet se na kole, jít si zaplavat, dát si malé cvičení.

Její oblíbený citát: "Úspěch není to, čeho dosáhnete, ale to, když inspiruje ostatní, aby něco dělali."

Sledujte Alexe na Instagramu: @alex_pure_life