Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Good for you
Good for the planet
Good for the city
Maria Arancha

VÝHODY ZAPOJENÍ RAW DO VAŠÍ STRAVY

Za prvé si musíme položit otázku, zda se vyplatí pít džusy? Odpověď je jednoduchá – ano, vyplatí! Jednak proto, že jsou skvělým zdrojem vitamínů a minerálů. Také proto, že 1 sklenice džusu se počítá jako minimálně 5 porcí zeleniny či ovoce. A nakonec - jsou prostě výborné.

Ne všechny džusy jsou však stejné – na co si dát pozor při výběru z přehlídky barevných obalů na pultech obchodů? Název „džus“ na začátku zaručuje, že vybraný produkt nebude obsahovat přidaný cukr, což znamená, že jeho přítomnost ve výživové tabulce na etiketě bude pouze díky cukru přirozeně se vyskytujícím v ovoci. Také se podívejte na to, z čeho byl džus připraven – zda ​​je z koncentrátu, nebo získaný přímo z ovoce tzv. NFC (Not From Concentrate). Nakonec se podívejte na způsob zpracování – šťávy mohou být nepasterizované, pasterizované při nízké teplotě, pasterizované nebo fixované vysokotlakým HPP. V Urban Monkey kombinujeme lisování za studena a HPP, což zajišťuje, že naše šťávy jsou nutričně podobné těm čerstvě lisovaným z ovoce.

JPEG - Urban Monkey CZSK

romě toho, že jsou lahodné, jsou zdrojem důležitých vitamínů a minerálů, takže... vyzkoušejte je všechny! Zelená síla vám dodá hořčík, který pomáhá snižovat pocit únavy. Mango ninja a Mňam mňam – obsahují draslík, který napomáhá správnému fungování nervového systému a svalů, spolu s vitamínem B1 (thiamin ), který přispívá k udržení správného energetického metabolismu. Borovice bude skvělým zdrojem draslíku a Re beet také obsahuje draslík a navíc vitamín E, který pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem. Všechny tyto varianty jsou ještě dobrým zdrojem vitamínu C, který mimo jiné pomáhá udržovat správnou funkci imunitního systému při a po intenzivním fyzickém výkonu.

Naše imunita je nesmírně komplikované a složité téma a aby náš imunitní systém správně fungoval, musíme být ve výborném zdravotním stavu a kondici. Při budování imunity je důležitá nejen pestrá a vyvážená strava, ale také zdravý životní styl včetně fyzické aktivity a duševního zdraví. Pokud se blíže podíváme na „imunitní“ dietu, neměla by chybět zelenina a ovoce, celozrnné výrobky, rostlinné zdroje bílkovin a zdravé tuky. Pokud tuto stravu doplníte tučnými mořskými rybami a malým množstvím libového masa, máte šanci zajistit si všechny potřebné živiny. Pestrá strava je tedy nezbytná, ale je ještě něco, co stojí za pozornost? Samozřejmě! Ke správnému fungování imunitního systému napomáhá například již zmíněný vitamín C, který najdete v našich šťávách. Abychom šli ještě hlouběji, existují produkty, kterým se tradičně připisuje účinek napomáhající správnému fungování imunitního systému: zázvor a kurkuma. Pokud chcete podpořit imunitní systém, připravili jsme pro vás dvě varianty panáků: Zázvorový a Kurkumový panák, které jsou ideální volbou nejen na období podzim-zima – sáhněte po nich po celý rok!

Stručně řečeno, produkty Urban Monkey mohou být skvělou součástí pestré a vyvážené stravy. Naše šťávy nejsou vyrobeny z koncentrátu a používáme lisování za studena spolu s HPP, což pomáhá zachovat mnoho živin. Šťávy Urban Monkey jsou zdrojem vitamínů a minerálů a panáky UM obsahují velkou dávku zázvoru a kurkumy, kterým se tradičně připisuje podpora správného fungování imunitního systému.